mirc komutları A Gizli Silah

Eğer bu fonksiyonu kapatmak isterseniz /nickserv set kill off yazin. Başkaca birde bu 1 dakikalık süreyi 20 saniyeye düşüren /nickserv set kill quick on komutunu yazabilirsiniz.

/chanserv levels #kanal grup INVITE (chanserv unban #kanal) seviye ..op evetğu kanala kendini invite yahut unban etmesi icin vacip seviye bunu 0 yaparsan uygun user üstelik girer:)

/chanserv levels #blue dis unban (Unban fasıl disi evet simdide kanalda op ama unban dönem disi kendi banini acamaz.

Bir dahaki sefere değerlendirme yaptığımda kullanılmak üzere adımı, elektronik posta adresimi ve web şehir adresimi bu tarayıcıya kaydet.

Kendinize özel bir kanal acabilir ve kullanırsınız. Komut ise /cs register #kanal şifre dokunaklıklama şeklindedir.

#KANAL kısmına Identify edilecek kanalı, ŞİFRE kısmına ise bu kanalı kaydederken girilen şifre girilir.

Temelı durumlarda İnternet sesli sohbet sitesi irtibatnız kesilir ve sunucu ile olan angajmannız düşer ve kullandığınız nick fenerda lafır. /ns ghost Nick Şifre komutu ile askıda kalan nickinizi düşürebilirsiniz.

Kimesne yokken ilk girene op verir. nazarıitibar:(Bunu ptlink serviceslerinde yaptiğinizda secureops kanaldan yöntem disi kaliyor yani isteyen kisi isteyene op verebiliyor o yuzden önermiyorum)

Kullanmaı : /msg nick mesajınız veya /msg #kanal düşünceınız vaya /msg nick1,nick2,nick3 mesajınız , /msg #kanal1,kanal2,kanal3 mesajınız

Tafsil: Fevkdaki komutu sesli sohbet sitesi uyguladığımızda mircmerkez sesli sohbet sitesi nickli kullanıcı kanalda kendisine atık banlardan etkilenmeyecektir.

Ban söylemek dâhilin sesli sohbet sitesi kanalda OP olmanız gerekiyor. Önce ban sonra kick atacaksınız: /mode #kanal +b isim /kick kişi yada !kb nick olarak bota attıra bilirsiniz.

Bu duruma nickin fenerda kalması denir. Kullanaçağımız komut /ns ghost nick şifre şeklindedir. Nick değmeseleip /nick yeninick henüz sonrasında şifremizi /identify şifre gireriz.

Sual : kanalıma nickinin “ilk hanesi X” ile süregelen “son hanesi Z” olan kullanıcılar giriş yapamasınlar isterim, kesinlikle yapabilirim ?

Doğrusu girizgâhte ayarladığımız nick kullanılıyorsa bu nicki sesli sohbet sitesi kullanmamızı bu komut katkısızlayacaktır. Kullanımı /anick nickiniz şeklindedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *